Preloader logo
Loga

Poznaj nasz Szpital – krótki film o historii Szpitala

Drukuj

W dniu  7 października 2019 r., odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponad 50 lat temu – 2 kwietnia 1968 roku miało miejsce otwarcie szpitala i przekazanie do użytkowania. Pierwsi pacjenci pojawili się w szpitalu już  2 maja. Szpital posiadał pełne wyposażenie, zainstalowaną aparaturę medyczną, przygotowane sale operacyjne, pracownie RTG i analityczną, kuchnię i pralnię oraz aptekę a także gotową do pracy zwiększoną do potrzeb szpitala załogę lekarzy, personelu średniego, medycznego, pomocniczego i gospodarczego. Pracę w szpitalu znalazło około 500 pracowników.

Na obchody jubileuszu przybyli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy instytucji z terenu powiatu, a także kierownicy oddziałów, pielęgniarki koordynujące, kierownicy komórek i jednostek organizacyjnych ZOZ oraz byli dyrektorzy tej placówki.

W wystąpieniu  Dyrektor Łukasz Węgrzyn przybliżył historię szpitalnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, która sięga roku 1944 r. Przedstawił dzieje starego szpitala, przechodząc do założeń, budowy i otwarcia nowego. Dodał, że teraz po 50 latach mamy na nowo nowy szpital, z uwagi na gruntowny remont i modernizację oraz budowę pawilonu zakaźnego.

Na zakończenie Dyrektor Łukasz Węgrzyn  skierował słowa podziękowania  do wszystkich byłych i obecnych pracowników szpitala, którzy przez lata swojej pracy w naszym szpitalu dbali o jego rozwójDzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań w rozwój naszej placówki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego dzieje szpitala na przestrzeni lat.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}