Preloader logo

Blog categories

Comments

Jubileusz Ks. Kapelana Zbigniewa Szewczyka

Ks. Zbigniew Szewczyk urodził się 26.01.1969 roku w Lipnicy Wielkiej (gm. Korzenna, pow. Nowy Sącz) jako szóste z siedmiorga dzieci Marii i Włodzimierza Szewczyków. Dzieciństwo i lata szkoły podstawowej spędził w rodzinnej wiosce Jasiennej. W 1984 roku rozpoczął naukę w szkole średniej. Było to technikum radiowo-telewizyjne w Katowicach. Po pięcioletniej nauce w szkole średniej zwieńczonej zdaniem matury w roku 1989 zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sześciu latach studiów teologicznych i formacji w 1995 roku obronił magisterium z teologii i przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bpa Józefa Życińskiego. Po święceniach jako neoprezbiter został skierowany do pracy w parafii Ryglice. W 1998 roku decyzją Ks. Bpa Ordynariusza został skierowany do pracy w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Najpierw jako katecheta w Liceum Ogólnokształcącym, a od 2000 roku jako kapelan dąbrowskiego szpitala i katecheta dzieci przygotowujących się do I  Komunii Świętej. W roku 2017 Ks. Bp Ordynariusz powierzył mu również obowiązki kapelana Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podstawowym zadaniem kapelanów szpitalnych jest opieka duszpasterska nad chorymi, traktowana jako integralna część opieki medycznej. Kapelan ma udzielać sakramentów, wspierać duchowo wierzących oraz tych niewierzących, którzy tego sobie życzą. Ma także wspierać rodzinę chorego, bowiem choroba zawsze jest wydarzeniem wpisanym w życie rodzinne.

„Szpital jest miejscem bólu i cierpienia, ale i miejscem nadziei”. Te słowa Jana Pawła II są dla Księdza Kapelana jedną z wielu wskazówek do pracy i choć nie jest to łatwe zadanie, to taką nadzieją Ksiądz Zbigniew stara się zarażać pacjentów. W swojej pracy jest wyjątkowo skromny i pogodny, pełen nadziei, potrafiący pocieszyć zrozpaczonych , dodać otuchy zmartwionym i cierpiącym. To lekarz ludzkich dusz dąbrowskiego szpitala.

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Święceń Kapłańskich oraz Jubileuszu 20-lecia posługi  na stanowisku kapelana
w Zespole Opieki  Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej
życzymy Księdzu Zbigniewowi wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego.
Niech dobry Bóg obdarzy Go zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski, aby dalej z odwagą i mocą czynił posługę duszpasterską.
Życzymy, aby trwał na tym posterunku  i codziennie niósł Dobrą Nowinę do najbardziej potrzebujących, do ludzi cierpiących, często wątpiących w sens swojego cierpienia, do pacjentów i pracowników szpitala.
Dziękujemy za wytrwałość, cierpliwość i modlitwę.
W rocznicę dnia, w którym sam Pan Bóg uczynił Księdza Kapelana swoim sługą otaczamy Go naszą modlitwą oraz dziękujemy Panu Bogu za obecność wśród nas.

Szczęść Boże 

 

 


Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/zozdt.pl/httpdocs/wp-content/themes/dfd-native/inc/loop/posts/post_single.php on line 279

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/zozdt.pl/httpdocs/wp-content/themes/dfd-native/inc/loop/posts/post_single.php on line 279
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}