Preloader logo

Blog categories

Comments

NOWY AMBULANS W DĄBROWSKIM SZPITALU

W dniu 22 grudnia 2015 r. nasz Szpital otrzymał nową karetkę typu „P” wraz z wyposażeniem, zakupioną z funduszy przekazanych przez Wojewodę Małopolskiego oraz oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W uroczystym przekazaniu samochodu wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego oraz pracownicy szpitala.

Nowy ambulans to Fiat Ducato o pojemności 2999 i mocy 185KM. Karetka jest wyposażona zgodnie z wszystkimi normami przewidzianymi dla karetek państwowego systemu ratownictwa medycznego. W samochodzie zamontowane zostały wysokiej klasy dynamiczne, wielofunkcyjne nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełko kardiologiczne, deska ortopedyczna. Samochód posiada kilka systemów wspomagania jazdy ułatwiających prowadzenie pojazdów w trudnych warunkach. Ergonomiczne wnętrze ułatwia monitoring stanu zdrowia pacjenta. Zmodernizowane usytuowanie sprzętu w karetce wspomaga pracę zespołu ratowników. Na wyposażeniu ambulansu jest defibrylator LIFEPACK 15 przeznaczony do transmisji danych EKG, gwarantujący natychmiastową konsultację kardiologiczną wykluczającą bądź potwierdzającą zawał serca. W skład obsady karetki podstawowej będą wchodzić trzy osoby medyczne.

Nowoczesna, w pełni wyposażona i co ważne bezpieczna – specjalistyczna karetka ratunkowa pozwala na skuteczne udzielanie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia oraz zwiększa możliwość bezpiecznego transportu do szpitala.

Całkowita wartość zakupionego ambulansu opiewa na kwotę 299 715,00zł.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}