Preloader logo
Loga

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

Drukuj

Od 1 października 2017 roku Szpital  otrzymał kontrakt z NFZ
w ramach Ośrodka  Rehabilitacji Dziennej

Ośrodek  Rehabilitacji Dziennej stworzony został z myślą o osobach wymagających intensywnej i kompleksowej rehabilitacji, których stan zdrowia wymaga dłuższego i pełnozakresowego okresu leczenia niż w warunkach ambulatoryjnych.

Świadczenia rehabilitacyjne w ramach Ośrodka  Rehabilitacji Dziennej są udzielane pacjentom, których stan kliniczny nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

Rehabilitacja  polega na kompleksowej rehabilitacji narządu ruchu z uwzględnieniem specjalistycznych wskazań ortopedycznych, reumatologicznych, neurologicznych, neurochirurgicznych i onkologicznych. Rehabilitacja jest podzielona na kinezyterapię, fizykoterapię oraz świadczenia towarzyszące.

Pobyt w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej trwa od 3 do 6 tygodni średnio po pięć zabiegów dziennie i jest w całości refundowany w ramach NFZ.
W przypadku dzieci do 18 roku życia o częstotliwości rehabilitacji decyduje lekarz prowadzący. Pacjent lub opiekun potwierdza wykonanie zabiegów każdego dnia własnoręcznym podpisem w karcie zabiegów. Skierowanie do ośrodka może wystawić lekarz rehabilitacji a także ortopeda, neurolog, reumatolog.

Cykl rehabilitacji oraz rodzaje ćwiczeń i zabiegów są ustalane z lekarzem i fizjoterapeutami podczas wizyty kwalifikacyjnej, na której szczegółowo oceniany jest stan zdrowia pacjenta.

Nasz Ośrodek Rehabilitacji wyposażony jest w najwyższej jakości sprzęt.

Nad bezpieczeństwem Pacjentów czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów. Nasz personel stale podnosi swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach i wszelkiego rodzaju szkoleniach.

Jak wygląda przyjęcie pacjenta do ośrodka dziennego
Przy rejestracji, do przyjęcia  Pacjent musi posiadać:
• skierowanie do poradni
• legitymację ubezpieczeniową
• dowód osobisty
Pracownik rejestracji kieruje pacjenta do odpowiedniego gabinetu lekarskiego celem odbycia wizyty lekarskiej.
Podczas wizyty lekarskiej Pacjent otrzymuje kartę zabiegową / zostaje zakwalifikowany na Ośrodek Rehabilitacji Dziennej lub kierowany jest na dodatkowe badania dla uzupełnienia diagnostyki np. RTG, badania podstawowe.
Pacjent po otrzymaniu karty zabiegowej kierowany jest przez lekarzy do PLANOWANIA, gdzie ustala się termin zleconych zabiegów.
Po ustaleniu planu zabiegów Pacjent zgłasza się na leczenie w wyznaczonym na Karcie Zabiegowej terminie.

Instrukcje dla pacjenta
Pacjent korzystający z zabiegów w ośrodku dziennym powinien posiadać:
– ręcznik
– obuwie zamienne
– strój gimnastyczny

Szczegółowych informacji udzieli Państwu nasz personel podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Rejestracja

Od poniedziałku do piątku    7:00 – 14:30

telefon: 14 64 43 295
osobista: piętro IV – Sekretariat  – Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej działa:

Poniedziałek 8:00 – 20:00

Wtorek 8:00 – 20:00

Środa 8:00 – 20:00

Czwartek 7:00 – 20:00

Piątek 7:00 – 20:00

Serdecznie zapraszamy

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}