Preloader logo
Loga

Poradnia Kardiologiczna ma nowego lekarza specjalistę

Drukuj
Szanowni Pacjenci,

Od 1 października 2017 roku do specjalistów kardiologów pracujących w Szpitalnej Poradni Kardiologicznej dołączył lek. med. Mirosław Dyląg.

Godziny przyjęć :

Piątek  – 8.00 – 15.00

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 644 32 10 oraz zozdt.pl/rejestracja-e-mail

Poradnia wykonuje w ramach kontraktu z NFZ badanie – echo serca, tj. badanie echokardiograficzne serca, zwane także USG serca, które jest skuteczną metodą oceny budowy i funkcji serca. Badanie to uważane jest obecnie za najlepszą nieinwazyjną metodę diagnostyczną. Badanie to jest przy tym precyzyjne i stosunkowo szybkie. Poprzez wykorzystanie aparatu USG posiadającego dedykowane do kardiologii oprogramowanie, lekarz może dokładnie zdiagnozować i oszacować stopień zaawansowania wielu chorób układu krążenia, między innymi: nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, dysfunkcji zastawek serca a nawet wad wrodzonych. Badania echokardiograficzne wykonywane są w ramach działającej poradni kardiologicznej. Echo serca jest badaniem bezpiecznym, nie wymagającym żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Nie istnieją również żadne przeciwwskazania do wykonywania tego badania. Polega ono na standardowym przykładaniu głowicy ultrasonografu do klatki piersiowej pacjenta i zapisywaniu w pamięci urządzenia obrazów powstałych podczas badania. Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje wydrukowany wynik z przeprowadzonego badania.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}