Preloader logo
Loga

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony pod innym hasłem, które podkreśla priorytetowy problem w ochronie zdrowia na całym świecie. W Polsce w latach od 1973 do 2001 obchodzono ten dzień pod nazwą – Dzień Pracownika Służby  Zdrowia, a obecnie nazywany jest Światowym Dniem Zdrowia.

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest: Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Zdrowie dla wszystkich” (Health For All).

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, personelowi pomocniczemu oraz wszystkim pozostałym pracownikom. Życzenia satysfakcji i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym                       i zawodowym a także życzliwości i wiele ludzkiego ciepła od tych, których spotykacie codziennie na swojej drodze.

 

                                                                                                                      Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej
w Dąbrowie Tarnowskiej

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}