Preloader logo

Blog categories

Comments

Szczepienie jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson

Już w najbliższy wtorek i czwartek tj. 10 i 12 sierpnia 2021 r.  zapraszamy na szczepienie jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson do punktu szczepień powszechnych zlokalizowanego przy Zespole Opieki Zdrowotnej. Szczepienie odbywać się będzie w godzinach 9.00-11.00. Zarejestrować można się osobiście  w  Szpitalnej Przychodni Rodzinnej, telefonicznie pod numerem 14 64 43 341 ( w godz. 8.00-15.00) oraz całodobowo przez  bezpłatną infolinię 989  lub poprzez stronę internetową  pacjent.gov.pl wybierając punkt szczepień powszechny – Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej.

Szczepionka przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson nazywa się Janssen. Podawana jest w jednej dawce. Oznacza to, że jednorazowe przyjęcie preparatu daje pacjentowi podobną odporność, jaką uzyskałby po przyjęciu dwóch dawek szczepionek pozostałych firm. Nie trzeba czekać kilku tygodni na drugą dawkę, co bardzo przyspiesza czynne uodpornienie.  Preparat ten, tak samo jak pozostałe dostępne na rynku szczepionki przeciw COVID-19, zalecany jest dla osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych. Szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen podawana jest jako pojedyncza dawka 0,5 ml wyłącznie we wstrzyknięciu domięśniowym.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}