Preloader logo
Loga

Testy na Covid -19

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, iż istnieje możliwość wykonania komercyjnych testów genetycznych na koronawirusa  SARS-CoV-2. 

Materiał do badań stanowi wymaz z jamy nosowo-gardłowej. Wykonanie testu wykrywającego materiał genetyczny wirusa jest podstawą rozpoznania zakażenia SARS-CoV-2. Wykrycie materiału genetycznego wirusa jest możliwe tylko w aktywnej fazie COVID-19. Koszt badania 450 zł.

Dostępne są również komercyjne testy wykrywające przeciwciała IGG. 

Badania serologiczne polegają na wykrywaniu przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na kontakt z wirusem SARS-CoV-2 (nie wykrywają one samego wirusa). Przeciwciała to cząstki białkowe wytwarzane przez komórki układu odpornościowego, które chronią organizm przez obcymi strukturami (antygenami), np. podczas infekcji wirusowej.  Materiałem do badania jest krew. Koszt badania 100 zł.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:  14 644 32 08

Badania wykonuje Pracownia Analityki, Mikrobiologii i Serologii z Bankiem Krwi.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}