Preloader logo
Loga

Weekend medyczny w Odporyszowie

Drukuj

W dniach 14-15.09.2019 r. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej brał udział w Festiwalu Talentów „Człowiek w żywiole”, który odbył się w Centrum Sportów Konnych Siemacha w Odporyszowie.

Podczas weekendu medycznego zarówno mieszkańcy jak i przybyli na festiwal goście mieli okazję do skorzystania z badań: EKG,  poziomu cukru we krwi i poziomu ciśnienia tętniczego. Każdy wynik można było bezpośrednio skonsultować z lekarzem kardiologiem Barbara Krupą.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również konsultacje okulistyczne, które przeprowadzał lekarz specjalista okulista Jacek Morelewski oraz ortopedyczne prowadzone przez lekarza specjalistę ortopedę Łukasza Ożgę. Dodatkowo lekarz ortopeda prowadził z dziećmi i  młodzieżą ciekawe wykłady dotyczące  układu kostnego człowieka. Kolejnym lekarzem specjalistą, z  którego porady można było skorzystać była lekarz pediatra, alergolog Joanna Podhajny.

Profesjonalne zabiegi fizykalne tj. masaże i laseroterapia wykonywane były przez Katarzynę Mickiewicz i Karinę Trzepacz – wysoko wykwalifikowane  fizjoterapeutki i masażystki naszego szpitala.

Bogata oferta medyczna skierowana do wszystkich grup wiekowych uczestników Festiwalu talentów, miała za zadanie uświadomić społeczeństwo jak ważne są badania profilaktyczne ale też jak ważne jest dbanie o własne zdrowie poprzez stosowanie odpowiedniej diety i aktywność fizyczną.

Informuję pacjentów na temat diety, na temat aktywności fizycznej, której w naszym życiu jest po prostu za mało. Prawda jest taka, że pracujemy coraz więcej, do tego siedzący tryb życia i brak ruchu ma zły wpływ na nasze zdrowie – mówi kardiolog Barbara Krupa.

Dlatego też nie można zapomnieć o profilaktycznych badaniach – dodają pielęgniarki Alicja Kozłowska i Elżbieta Tobiasz .

Takich imprez powinno być jak najwięcej – mówili uczestnicy weekendu medycznego .

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z oferty Szpitala. Cieszymy się, że spotkalismy się z tak dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z weekendu medycznego:

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}