Preloader logo

Blog categories

Comments

Bezpłatne badania mammograficzne


BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE

FINANSOWANE PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA

 

Zapraszamy Panie do skorzystania z badań mammograficznych do Pracowni Mammografii, funkcjonującej w naszym Szpitalu od 2003 r.  Dostępne są one dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Co roku z powodu zbyt późnego rozpoznania umierają tysiące osób. Zachęcamy, aby nie zwlekać z decyzją o realizacji badań.

Za pomocą mammografii można wykryć raka w bardzo wczesnym stadium, co daje możliwość całkowitego wyleczenia. Badania kliniczne wykazały, że wśród kobiet objętych badaniami przesiewowymi (mammografia) umieralność z powodu raka piersi spadła aż o 40%. Jednym słowem mammografia naprawdę ratuje życie.

 Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w tkance piersi – wykrywa je w 90-95 proc. przypadków. W badaniu mammograficznym wykrywane są guzki, wielkości nawet 2 – 3 milimetrów a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersi, kiedy jeszcze nie można tych zmian wykryć w procesie samobadania, czy podczas badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarza. Jest to badanie nieinwazyjne   i bezbolesne.

Pacjentki mogą się zapisywać od poniedziałku do piątku osobiście w rejestracji RTG, II piętro, w godzinach 7:00 – 17.00 lub telefonicznie 14 644 32 25.

Idąc na badanie prosimy o zabranie ze sobą wyniku poprzedniego badania mammograficznego.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}