Preloader logo
Loga

Diagnostyka molekularna w kierunku chorób infekcyjnych

System GeneXpert

 Od Stycznia 2019 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ciągle rozwijającej się diagnostyce laboratoryjnej wprowadziliśmy w Naszym Szpitalu możliwość wykonywania ultraczułej i ultraszybkiej diagnostyki molekularnej w kierunku chorób infekcyjnych.

System jest rozwiązaniem genetycznym działającym w oparciu o technologię Real Time PCR. Unikatowy charakter pośród wszelkich dostępnych             na rynku rozwiązań genetycznych w Polsce jest uwarunkowany elastycznością, która idzie w parze z najwyższym poziomem technologii molekularnej, którą wykorzystano przy stworzeniu aparatu GeneXpert.

System jest w pełni zautomatyzowany i tzw. Zamknięty gwarantujący użytkownikowi wykonanie i pełne kontrolowanie wszystkich etapów PCR ( izolacja materiału genetycznego, amplifikacja a ostatecznie analizy i detekcji powstałych produktów oraz otrzymania gotowego wyniku w bardzo krótkim czasie – najkrótsze oznaczenie trwa 30 minut, najdłuższe 2,5 godziny.

Kolejna ważna cecha to oznaczanie obecności materiału genetycznego patogenów bezpośrednio w materiale klinicznym pobranych od pacjenta           bez etapu hodowli, co znacznie przyśpiesza identyfikację czynnika etiologicznego, a jeśli przy okazji okaże się, że wykrywamy czynniki alarmowy wówczas możemy natychmiast podjąć decyzje o drodze pacjenta a tym samym możliwością kontrolowania i przerwania transmisji szerzenia się drobnoustrojów alarmowych w Szpitalu.

Wymienione cechy analizatora gwarantują Użytkownikowi otrzymywanie wyniku w maksymalnie krótkim czasie co ma bezpośrednie odniesienie            i znaczenie w podjęciu odpowiednich działań terapeutycznych i sukces powrotu do zdrowia pacjenta, a tym samym wynik staje się wartością diagnostyczną a nie statystyczną czy epidemiologiczną, jeśli dla porównania wynik z innych rozwiązań molekularnych dostępne jest nawet do 10-14 dni po pobraniu materiału do badania.

W naszej ofercie znajdują się obecnie testu wykrywające bezpośrednio w materiale klinicznym obecność wirusa grypy i RSV w pojedynczym wymazie     w czasie niezwykle krótkim tj. 30 minut.

Mamy możliwość wykrywania szalenie niebezpiecznych szczepów opornych na karbapenamy, będącymi antybiotykami ostatniej szansy, a stale liczba izolatów wzrasta co stanowi ogromne zagrożenie dla pacjentów.

W ciągu 1,5 godziny mamy możliwość potwierdzenia obecności wirusa HCV w surowicy bądź osoczu chorego z jednoczesnym określeniem poziomu wiremii pierwotnej, a to wszystko w jednym czasie, z jednej próbki i za te same pieniądze.

Zapraszamy do korzystania z najnowocześniejszej technologii do badań genetycznych na świecie, od stycznia 2019 roku dostępnej również w naszym Szpitalu.

Wszelkie informacje na temat diagnostyki molekularnej można uzyskać w Pracowni Analityki, Mikrobiologii i Serologii z Bankiem Krwi pod numerem telefonu:  14 644 32 08 lub 14 644 32 33.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #ffffff;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 100px;}